Copyright 2013 Издательство «Шамрай»Сад пісень до Різдва

 

Світлана ЧебановаВсе-таки це добре, коли художник пояснює свою творчість. Стереотипи, що глядач має все розуміти чи митець має творити так, щоб було зрозуміло кожному, зовсім не комфортні ні творцю, ні глядачу. Такий підхід завжди залишає певну прірву між автором твору і глядачем. Принцип «Моє діло намалювати – а ви розумійте, як хочете і, можливо, вас осінить, що я мав на увазі», – це не про нашу художницю.

Світлана Чебанова - самобутній, різноплановий і оригінальний художник. Вона вражає навколишніх своїм потужним позитивним зарядом. А ще Світлана на стільки патріот своєї країни і свого міста, що першою створила серію листівок «Патріотичний Миколаїв» і допомагає коштами воїнам АТО, в тому числі завдяки продажу своїх листівок.

5 січня, у миколаївській кав’ярні «Шпацер» Світлана відкрила виставку своїх графічних робіт, присвячених Різдву.

Мені хочеться звернути увагу людей на найважливіший момент у цьому чарівному святі – біблійний. І в цих роботах я веду мову саме про біблійне Різдво, - говорить авторка.

Картини народжувались досить довго – працювати над ними Світлана почала ще у 2004 році. І ще тоді вона мріяла про можливість не тільки показувати свої роботи, а й розповідати про них. Тому що в них дуже багато символів і смислів, біблейських текстів, а також тих особистих одкровень, які виникають в житті. Свої роботи художниця називає молитвами, створеними руками.

Світлана зізналась, що її графіка виникає спонтанно: спочатку це довільні лінії, які наносяться на папір майже за фізичним імпульсом, без певного наміру намалювати щось конкретне, а потім, малюнок, що народжується, сам підказує авторці і ідею, і сюжет, і подальші форми.

Коли я малюю, то розмірковую, занурююсь в глибину писання та переживання божественної зустрічі. Мушу сказати, що коли починаєш набирати лінії, ніколи не маєш гарантій, що обов’язково щось там побачиш і малюнок буде створено. Але, слава Богу, у більшості випадків, все виходить, – говорить художниця.

 

Одкровення Пророцтво. Вихід. (С.Чебанова) Зустріч (С.Чебанова)

 

Центральною роботою для експозиції Світлана обрала картину «Повій на садок мій» і зачитала на зустрічі цитату з Біблейської Пісні пісень, яка надихнула на цю картину.

Цю картину Світлана опублікувала в ексклюзивному тиражі листівок, на звороті яких написано: "Прокинься, о вітре, з півночі, і прилинь, вітре з полудня, повій на садок мій: нехай потечуть його пахощі! Хай коханий мій прийде до саду свого, і нехай споживе плід найкращий його!» (Біблія. Пісня над піснями 4:16)

Світлана Чебанова звертає увагу на основне – образ біблійного Саду, який має дуже багато трактувань. Це і духовний стан і місце, куди можна прийти у своїх пошуках істини.

  Сад, як прообраз внутрішньої людини, це також наші можливості і таланти, закладені в нас Богом. Гранатові яблука, як символ родючості, божественного начала в нас, як символ того, що Бог створив людину в тому числі і для того, щоб вона приносила плід. Суть цього задуму в тому, щоб творити добро, і Різдво – це якраз про це, про те, що ми здатні приносити плоди і в цьому наше покликання, – говорить Світлана.

Жіночий образ в картинах художниці виражає здатність жінки прийняти божественне і народити, подібно до Марії, що народила Христа. Акцент робиться не стільки на фізиологічну здатність, скільки на духовну. І про це говорять створені нею картини. От картина «Пророцтво. Вихід» як раз показує цей момент. Художниця зображає жінку, за плечима якої дитина, позаду неї гострі колючки, а попереду сад із квітів, що символізує новий час.

Є момент у книзі пророка Ісайї, який каже «я зроблю пустелі твої райським садом» і от коли я це читаю, я чомусь думаю про Миколаїв. І я вірю, що Бог допоможе нам зробити з цієї пустелі – будемо чесними, Миколаїв на сьогодні це пустеля – сад. Але в цьому є не тільки наша робота, але й божественне благословення, – ділиться думками Світлана.

Усім гостям виставки художниця подарувала графічні листівки з побажанням любові і миру. І гості одразу забажали автографів від авторки.

Давати автографи насправді дуже відповідальний і зворушливий момент, - ділиться щиро Світлана.

Якщо хочете поринути у світ містичного та філософського Саду, проникнутись темою біблійного Різдва, то завітайте до кав’ярні «Шпацер», що на Спаській, 50.

 

Хочемо побажати Світлані натхнення в Новому році, Божого благословення на добрі справи і на щасливе життя!

Дякуємо за доброту, талант і любов до України і рідного Миколаєва!!!

 

Світлана Чебанова Світлана Чебанова

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика