Copyright 2013 Издательство «Шамрай»українська книга та преса на Миколаївщині

 

ІV Регіональна виставка-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині»17 грудня у Миколаївській обласній науковій бібліотеці ім. О.Гмирьова відбулась ІV Регіональна виставка-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині».

Помітним під час виставки став той факт, що 2015 подарував жителям Миколаївщини відчутно менше друкованих видань місцевих видавництв. Проте, на фоні загальної скрутної економічної ситуації, навіть та кількість матеріалів, що вийшла друком цього року, є хорошим показником.

 

Можна відмітити, що за попередніми підсумками цього року, в області надруковано чи не найменшу кількість видань останніх років. Так, за інформацією управління інформаційної діяльності та комунікацій Миколаївської облдержадміністрації, у 2015 році було надруковано біля 70 найменувань книжкової продукції (ця цифра може змінитись у сторону збільшення за результатами підрахунків Книжкової Палати України, проте не суттєво). Для порівняння, у 2014 році ця цифра склала 160 найменувань, у 2013 – 212, у 2012 – 154 найменування.

 

Сторінками Миколаївських видань

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форум супроводжувався кількома цікавими виставковими експозиціями: «Сторінками вітчизняних видань», де було презентовано книги, що були видані в рамках програми «Українська книга»; «Книжковий світ Миколаївщини» з презентацією видань, що вийшли у рамках обласної програми «Підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження в Миколаївській області». Експозиція «Розмаїття місцевих видань» презентувала цікаву підбірку книг видавництв «Шамрай», «Іліон» та видавництва «Ірини Гудим».

В рамках форуму традиційно відбувся дискусійний блок, присвячений проблемам розвитку інформаційної та видавничої сфер.

Віра Марущак

Під час форуму присутні привітали з 85-річчям редакторів районних газет Анрбузинського, Березнегуватського, Казанківського, Новобузького, Снігурівського районів та з 25-річчям Миколаївську газету «Вечерний Николаев». Представники районних газет відмітили, що не зважаючи на прогрес комп’ютерних технологій, районні газети залишаються затребуваними, бо відображають, можливо і не таке насичене подіями, та все ж – таки активне життя місцевих громад. Принагідно організатори привітали з Днем народження відому миколаївську письменницю Віру Марущак.

Круглий стіл "Науково-видавнича діяльність навчальних закладів"На цьогорічному формі організатори приділили увагу питанням науково-видавничої діяльності вищих навчальних закладів, організувавши для представників видавництв та типографій ВНЗ круглий стіл, на якому були присутні: представник Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв Наталія Коваль, Миколаївського аграрного університету – Валентина Підгірна, Миколаївського університету кораблебудування – Юрій Лебедєв, заступник директора видавництва «Шамрай» – Наталія Журмій, директор видавництва «Талісман» –Василь Торубара та інші.

У затишній атмосфері відділу рідкісних книг учасники  круглого столу говорили про підвищення якості видання та технічну відповідність видавничої продукції нормативно-законодавчій базі. Цікавим в цьому аспекті був методичний посібник з рекомендаціями Миколаївського аграрного університету «Оформлення текстового документа до видання». Як відомо, вимоги Вищої акредитаційної комісії України та затверджені державні стандарти щодо до оформлення наукових видань є досить прискіпливими і приведення текстів у відповідність до них є досить важкою рутинною справою для творчих особистостей та науковців.

Видавцями начальних закладів було також відмічено, що актуальною залишається проблема оформлення видань, створення для них достойних обкладинок, грамотної естетично-технічної підготовки видань до друку.

Особливим гостем форуму стала Всеукраїнська газета «День», яка привезла до Миколаєва цікаву підбірку літератури видання, в якій представлені цікаві видання: серія Украина Incognita, відомі серії «Маршрутів» та «Підривної літератури", фотоальманах "Жива історія".

Газета День в Миколаєві Газета День в МиколаєвіГазета День в Миколаєві серія "бібліотека"

 

 За багаторічну та плідну співпрацю та поповнення фондів бібліотек Миколаївської області краєзнавчиними виданнями наше видавництво було відзначене дипломом форуму.

2015

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика