Copyright 2013 Издательство «Шамрай»Дебют дитячої книжки "Кумедний Тупотунчик"

 

Нові імена в дитячій літературі Миколаївщини  – Тетяна та Вікторія Ковальови.

 

 

 

TP_20_06_1

   Кажуть, що сучасних дітей важко чимось здивувати, що епоха віртуального світу поглинула їх і вони готові сприймати лише спец-ефекти, «три де», «дванадцять де», вони надто поінформовані про те, як влаштоване доросле життя, щоб дивуватись казкам і радіти ляльковим виставам, що їм цікаві та потрібні лише комп’ютерні ігри і атракціони. Та насправді, при усій тотальності віртуальних марив, наші діти залишаються звичайними дітьми, такими, якими були діти до появи першого телевізора.

    Нагода переконатися в цьому видалася гостям презентації дебютної книжечки нових авторів нашого видавництва Тетяни та Вікторії Ковальових «Кумедний Тупотунчик», яка відбулась у Миколаївській обласній дитячій бібліотеці ім. В.Лягіна. Малята – вони були головними гостями на презентації -  довели, що насправді сучасним дітям понад усе потрібне живе спілкування, добре і привітне слово, позитивні емоції, розуміння. Щира дитяча реакція на події презентації приємно вразила присутніх дорослих проявами чуйності, доброти, здатністю співчувати та йти на допомогу.

    Розпочалась презентація ляльковою виставою про маленького ведмедика Тупотунчика за однією з історій книжечки. Всього лише любов до дітей та трішки фантазії – і умовність ляльок-рукавичок, гуашево-поролонових декорацій, дрібного реквізиту відгукувалась в дитячих оченятах ефектом Станіславського – однозначним «Вірю!». Дітлахи врили в дійство, реагували, співчували та, навіть, допомагали ляльковим персонажам. Напевне найяскравішим для нас, – дорослих, – та не помітним для них, - дітей, - став момент, коли хлопчик з першого ряду підбіг до авансцени лялькового театру  і погладив по голові ведмедика, який за сценарієм казки впав та вдарився. Діти залюбки зіскакували з місць аби підняти з підлоги випадково впалі штучні ягідки та повернути їх у кошик казкового Тупотунчика. Їм цього ніхто не казав робити, це був імпульс дитячої безпосередності та щирості. Коли бачиш такі зворушливі моменти, завжди думаєш: «хоч би воно збереглось в них оте добре альтруїстичне начало, що є найкоштовнішою окрасою людської душі, хоч би не огрубіли і не зіпсувались вони у боротьбі за місце під сонцем і залишали в своєму серці місце для доброти та співчуття».

 

   TP_20_06_9 TP_20_06_3 TP_20_06_14 

    Ця розповідь про книжку, про її успішну презентацію, про наших нових цікавих авторів. Проте почала я її з того, чим зазвичай завершують такі розповіді, і це було продиктовано розвитком подій та враженням від маленького свята. Я почала з того,  для чого, власне, й пишуться казки та друкуються книжки – задля примноження доброти.

   Саме про доброту, про вразливу дитячу душу, про важливість взаєморозуміння дітей з батьками говорила авторка презентованої книжки, письменниця Тетяна Ковальова під час спілкування з журналістами. «Мені пощастило мати прекрасних батьків і хотілося б, щоб у кожної дитини були такі батьки як у мене… », «В наших економічних умовах дуже часто у батьків просто не вистачає сил та часу на спілкування із своїми дітьми і, турбуючись про матеріальне, вони часто забувають про духовне. Тому мені б хотілося, щоб ця книжка допомогла батькам у спілкуванні з дітьми, а дітям допомогла  вирости добрими людьми» - каже пані Тетяна. 

 

TP_20_06_2

            дитяча исьменниця Тетяна Ковальова

 

 

Tupotonchik_2_sht

 

«Кумедний Тупотунчик» - це перша книжка, але не перша казка авторки. Тупотунчик став дебютом, тому що саме його образ першим створила донька письменниці – талановита художниця-ілюстратор Вікторія Ковальова. Це серія добрих та повчальних казок про ведмедика на ім’я Тупотунчик – веселого, допитливого та приязного. Сюжетні лінії казок проводять маленького читача шляхами дитячого сприйняття світу, де жвава цікавість, жага до пізнання таємничо-невідомого спокушає переступити через страх або заборону і діяти самостійно. Тупотунчик,  як і годиться малечі, потрапляє у різноманітні, іноді небезпечні пригоди, в яких на допомогу йому приходять батьки та мешканці казкового лісу.

 

   У казках розставлені акценти морально-виховного сенсу, що вчать дитину любити батьків і навколишній світ, бути щирим та щедрим, прагнути до найвищих сімейних цінностей – взаєморозуміння, любові та поваги.

    Книжка вийшла двома виданнями – українською та російською мовами, накладом по тисячу екземплярів кожне.

   Без зайвої скромності потрібно сказати, що дебют став успішним. Ілюстрації до казок, над якими пані Вікторія працювала цілий рік, зарекомендували її як обдарованого і старанного художника-ілюстратора, з хорошим відчуттям стилю, кольору та багатою уявою.  

 

   TP_20_06_22

художник-ілюстратор Вікторія Ковальова

 

Сміливим кроком Вікторії була згода на пропозицію зробити виставку робочих ескізів до казки, щоб показати, як народжуються образи казкових персонажів, як відбувається процес творчих пошуків. Потрібно зазначити, що не кожен художник пустить сторонніх за лаштунки своєї творчості.

  TP_20_06_11  TP_20_06_12

виставка малюнків В.Ковальової "Як народжується казка" 

та іграшково-книжкова експозиція бібліотеки "Плюшевий, ти мій улюбленець"

 

 

   Зустрічі з авторами та знайомство з книжечкою продовжиться на початку осені, коли малеча повернеться з канікул. На черзі презентації в рідному місті авторів – Южноукраїнську, зустрічі з маленькими читачами у дитячих садках, інтернатах, презентаційна експозиція у сувенірній крамничці пані Тетяни.  Жителів Южноукраїнська можна привітати, адже їхні земляки змогли написати, художньо оформити хорошу дитячу книжку, що є рідкістю для Миколаївщини, - у нас дуже мало видається дитячої літератури. Кажуть, що це через економічну скруту. Проте є й інші причини, які не пов’язані з грошима – це суспільна тенденція у підходах до виховання дітей, де превалює культ першості, успішності у фізичній силі, зовнішній красі, артистизмі, і якось зовсім не популярними є душевна доброта та милосердя. Саме тому викликають повагу такі люди як Тетяна та Вікторія Ковальови, які мають бажання та час писати для дітей, видали власним коштом книжки та ще й дарують їх дітям. «Які світлі і приємні люди», - ділилися між собою враженнями про авторів працівники бібліотеки. І дійсно, світла. позитивна енергетика витала в залі, а телевізійний журналіст Павло Москальов сказав авторкам: «дякую вам, ви на якийсь час повернули мене в дитинство, в моє дитинство».

 

TP_20_06_8 TP_20_06_7 

подарунки малечі від авторів книжки

 

 

   Сподіваємося, що цей матеріал побачать власники книжкових магазинів, дізнаються про те, що у нас є місцеві автори і місцеві книжки достойного рівня як за змістом, так і за якістю друку.

   Окрема вдячність працівникам дитячої обласної бібліотеки ім. В.Лягіна, які вкотре порадували креативністю підходу до заходів та допомогли організувати оригінальну презентацію.

 

TP_20_06_19 TP_20_06_15  

            гра "Збери Тупотунчика"                                     виступ Тетяни Ковальової

 

 

TP_20_06_4

 

 

 

   До слова. Про відмінність друкованої книжки від електронної.

 

Цікава річ. Книжку, про яку зараз писала, тримала в руках і листала разів зо сто напевне, казки вже майже на пам'ять знаю, а от коли потрібно було готувати  цей матеріал, без того, аби зняти книжку з моєї виставкової кабінетної полиці та вкотре потримати і полистати, не обійшлося. Паперова книжка ніби надавала мені натхнення, допомагала формулювати думки. Все ж таки є в паперовій книзі щось таке живе, невловиме, чим ніколи не буде наділена електронна версія.

 

Наталія Журмій

 

  

 

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика