Copyright 2013 Издательство «Шамрай»Презентація "Словничка Шевченкової мови"

 

slovnichok_N_Malecha

 

 

У Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. А.Гмирева пройшла презентація другого видання «Словничка Шевченкової мови» Нестора Літописця (Нестор Малеча) за редакцією Євгена Горбурова, Кирила Горбурова та Ігоря Марцінковського.
Нестор Малеча - людина складної і дивовижної долі. Саме він став автором першого в історії словника мови Тараса Шевченка. Як відомо, за часів Шевченка ще не було загальноприйнятого українського алфавіту і тому автор писав свої твори українською мовою з використанням алфавіту того часу. До сторіччя з дня народження Т.Шевченка в 1914 році були спроби випустити видання, присвячені дослідженню його творчості, що розкривають всю красу і глибину української мови середини дев’ятнадцятого століття, однак в силу різних причин здійснити ці задуми не вдалося.
Першим таким виданням став «Словничок Шевченкової мови», випущений у 1916 році шевченкознавцем Нестором Малечею в Миколаєві. Ця невелика 71-сторінкова книжка тиражем всього в сто примірників була надрукована в друкарні Фефербойма, яка знаходилась на вул. Соборній (Радянській) і рекламувалася як така, що «виконує всі типографські роботи за дуже дешевими цінами впродовж одного дня». Дешевизна і швидкість виконання робіт, мабуть, спокусила Нестора Малечу, який до того часу був призваний до царської армії і з 1915 року служив у 130-му зведеному евакуаційному шпиталі, який розташовувався в сусідньому Херсоні. Всього в книзі міститься 6829 слів з творів Тараса Шевченка. Її ціна становила 35 копійок, а з поштовою пересилкою - 40 копійок.


До теперішнього часу в Україні збереглося всього 2 екземпляри видання Нестора Малечі - один в Національній бібліотеці ім. В. Вернадського в Києві і ще один у Львові. При підготовці нинішнього видання, крім одного з примірників книги 1916 року, були використані матеріали миколаївської бібліотеки товариства «Просвіта».
Як було зазначено на презентації, спочатку укладачі звернулися за підтримкою по фінансування видання до влади, але очікуваної допомоги так і не отримали. Тоді батько і син Горбурови, як справжні меценати, вирішили вкласти у видання книги власні кошти.
«Українці - нація високої духовності і трагічної історії», - зазначив, виступаючи на презентації книги, лауреат Шевченківської премії, відомий миколаївський поет Дмитро Кремінь. Він нагадав, що Миколаївщина пов'язана з шевченківською епохою багатьма, часом суперечливими зв’язками. На території сучасної Миколаївської області жили родичі Тараса Шевченка, перші дослідники його творчості, відомий шевченкофіл, автор опери «Катерина» Микола Аркас. Бував у нашому місті і антагоніст Т.Шевченка, його нещадний (якщо не сказати злобний) критик Віссаріон Бєлінський. До слова, і про сам Миколаїв «шалений Віссаріон» відгукувався вкрай непривабливо.
Учасникам презентації в бібліотеці ім. А.Гмирева розповіли історію перших видань творів Тараса Шевченка і книг дослідників творчості поета. Також увазі присутніх було представлено колекцію шевченківських творів, виданих у різні роки, починаючи з другої половини XIX століття. Сюрпризом для всіх стало музичне вітання вихованців Миколаївського коледжу культури і мистецтв.
Залишається додати, що нинішнє видання «Словнічка Шевченкової мови» Нестора Малечі було випущено видавництвом «Шамрай».

 

С.Козлов / Вечірній Миколаїв

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика