Copyright 2013 Издательство «Шамрай»Серія «Миколаївське перехрестя»

Малоформатна книжечка у всі часи займала особливе місце у культурі друку і досить актуальною та затребуваною стала у сучасних авторів та читачів.

Секрет популярності книжок такого формату для читачів полягає у зручності та компактності, а письменникам такий варіант допомагає опублікувати нові твори окремими книгами за відносно не дорогою собівартістю.

Розуміючи ці тенденції видавництвом «Шамрай» започатковано серію малоформатних книжок «Миколаївське перехрестя».

До першого випуску серії увійшло пять книг, дві з яких написані українською та три російською мовами.

 

Шляхи та перехрестя миколаївської літератури

 

Пошук назви для книжкової серії, яка б відповідала її сутності та призначенню обумовлювався багатьма чинниками. По-перше вона повинна акцентувати увагу на тому, що її авторами є Миколаївці. По-друге – серія має широкий діапазон репертуару творів, найрізноманітніших за напрямками та жанрами: від поезії до прози, від аналітики до фантазій. По-третє - окреслює коло потенційних авторів: від відомих до початківців. Третя складова обумовлена принциповим підходом видавництва до випуску книжок, де сприяння розвитку творчого потенціалу народу та популяризація місцевої літератури є визначальними. Назва серії «Миколаївське перехрестя» символізує перехрестя метафізичне, де у вирі варіантів, з поміж добра і зла творча людина обирає свій особистісний шлях, цінності та принципи, яким буде служити, визначає свій жанр і стиль. Усі збірки серії стануть своєрідним майданчиком літературного літопису нашої сучасності, точкою, де перетинаються шляхи, осбистості та долі.

Добрим почином для серії є збірка віршів знаного Дмитра Креміня «Сльози Сухого Фонтану». Це нові вірші поета, написані в буремні та доленосні роки для нашої країни на тлі тектонічних зрушень планетарного масштабу. Саме вони, за свідченням письменника, диктують йому любов до пораненого серця простої людини, а також сучасні формотворчі шукання, пошуки ідеостилю.

Поетеса Наталя Іванова в цій книжковій серії презентувала лірично-оптимістичну збірку «На счастье». Як стверджує авторка, віра у світлі ідеали, оптимізм та ліричність завжди супроводжують її твори. Її творчий наставник миколаївський поет і бард Вячеслав Качурін зазначає, що її твори відрізняються жіночністю лірики, тонким почуттям гумору. У віршах, що увійшли до збірки є чимало самоіронії, яка подається через елегантні алюри. Містяться у збірці також поетичні замальовки про рідне місто Миколаїв. До речі, спільно з Миколаївскими композиторами, Наталією Івановою створено понад шістдесят пісень.

Вірші Тетяни Свірської у збірці «Із вічністю наодинці» вибудувані у формі ліричного монологу, їх відрізняє сповідальна інтонація і медитативний відтінок. Нова збірка поетеси – це запрошення до роздумів на споконвічні теми, пропозиція відірватись від буденного і доторкнутись до вічного. У творах Тетяни Свірської, крізь низку тонких образів та алегорій проглядає жінка-філософ.

Зміст збірки «Із вічністю на одинці» зовсім не говорить про самотність, а скоріше про глибинний особистісний пошук людиною відповідей на одвічні питання, самостійний вибір власного шляху, здатність переносити біль і страждання, долати труднощі і сумніви, знаходити щастя у житті. Це книжка про філософський діалог людини з собою.

Взагалі в усіх поетичних збірках, що вийшли цього разу, присутній ліричний рефрен, який наскрізно проходить через самозаглиблені роздуми авторів над буттям, їх пошуки світла істини, духовного тепла та намагання закарбувати у чуттях життєдайну силу любові.

Збірка віршів Лариси Ратич «Солнечная улыбка» адресовна дітям. 

Книжка Євгена Мірошниченка «Степная Эллада» містить історико-літературний антологічний огляд художніх творів, в яких простежується опис ландшафту степового Причорноморського краю. В полі зору автора оповідання та повісті І.Тургенєва, М.Лєскова, В.Даля, І. Нечуй-Левицького, В.Гаршина, Є.Замятіна, О.Горького, І.Буніна, І.Бабеля та проза сучасників та інші тексти, включно з нарисами та рецензіями.

 

Художній образ книги

 

Видавництво вже давно відоме своїм підходом до високої культури друку та подачі тексту, в якому багато уваги приділяє якісному художньому оформленню книг. У принципах серії «Миколаївське перехрестя» закладено демократичну позицію за якої автору надається можливість брати участь в цьому процесі. Тож зовнішній вигляд обкладинок та сторінок серії продиктований побажаннями авторів, їхнім баченням стилю та образності майбутньої книжки. Відмітимо, що стовідсоткова довіра метра поезії Дмитра Креміня до хисту та смаку художниці видавництва …втілилась у достойну художню оправу-акомпанемент до віршів. На обкладинці збірки «Сльози Сухого Фонтану» зображено Миколаївський яхт-клуб у романтично-золотавому серпанку чи то полуденного сонця, чи то його заходу. На ілюстрації дивним чином вгадується різні епохи: в обрисах можна впізнати і дев’ятнадцяте і двадцяте століття, та й століття двадцять перше там теж можна розгледіти. Дух ілюстрації цілковито відповідає поезії Дмитра Кременя, яка перебуває поза часом.

Нова серія являє цікаве культурне явище, дає змогу самореалізації творчої особистості.

 

Наталя ЖУРМІЙ

культуролог

 

Якщо Вас зацікавив проект, радимо прочитати інформацію про умови участі в ньому.


 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика