Copyright 2013 Издательство «Шамрай»Струк Йосип Ілліч

Struk_1

Народився 9 серпня 1951 року у селі Возсіятському Єланецького району Миколаївської області. З дитинства гарно малював. Директор Київської художньої школи випадково побачив його малюнки і запропонував хлопцю, після закінчення восьмирічки, їхати на навчання до столиці. Але у день вручення атестатів до школи приїхала викладач з Вознесенського сільськогосподарського технікуму і зуміла переконати всіх випускників поступати до технікуму. Не віддав атестат лише Йосип. Врешті, щоб не бути білою вороною, він також здав документи до цього навчального закладу. А вийшло так, що навчатися довелося лише йому одному.

З 1970 року працює агрономом на мальовничій леваді у рідному селі. А у вільний час продовжує малювати, писати вірші, оповідки, нариси, які друкував у районній газеті. Досвіду набув ще у шкільні роки, коли його вірші друкували навіть республіканські та Всесоюзні піонерські газети. До того ж він був редактором шкільної газети.

У 1977 році його запросили працювати літпрацівником до районної газети „Будівник комунізму”. А незабаром працює завідуючим відділом сільського господарства, заступником редактора, керує літературною студією „Первоцвіт”. Він безмежно любив Україну і її людей. Не випадково разом із сином Сергієм пішки ходив на могилу до Т.Г.Шевченка у Канів. Відвідав Хортицю і всі козацькі січі на Дніпрі. Пройшов від витоків до гирла рідну річку Громоклію. Свої щоденники з цих подорожей друкував у газеті. Вони читалися не менш захоплююче від теперішніх детективних романів.  Редактор газети Д.М.Єфремов згадував: „... А секрет успіху у тому, що під час своїх подорожей Йосип Ілліч зустрічався зі старожилами, збирав народний фольклор, оповідки, легенди, якими і пересипав свої розповіді.”

Становлення України, як національної держави – вистраждана мрія і мета його життя. Йосип Струк є фундатором створення козацького товариства на Єланиччині – Громокліївського курення Буго-Чорноморського коша. З його ініціативи було створене, одне з перших на Миколаївщині, товариство Української мови ім. Т.Г.Шевченка „Просвіта”.

Згодом Йосип Струк працює у газеті обласної ради „Рідне Прибужжя” завідуючим відділом економіки та аграрної політики.

Разом з відомим журналістом і письменником Леонідом Теслером відгукнувся на пропозицію начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, професора В.В.Мельніченка створити обласну освітянську газету „Відкритий урок”. При редакції вони також заснували книговидавництво і у тандемі написали і видали через друкарню ПП „Шамрай” понад два десятки книг на освітянську тематику. Серед них „Храм освіти на Інгульських схилах”, „Шануй учителя свого”, „Гармонія розуму і серця”, „Висока напруга”, „Я розкажу про це сину”, „Рушаймо у творчий політ”, „Іти по землі людиною” та інші.

У 1999 році Йосип Ілліч був удостоєний нагороди Президента України – медалі „Захисник Вітчизни”. Він нагороджений Почесною Грамотою міністерства освіти і науки України, двома Почесними Грамотами секретаріату Національної спілки журналістів України. Як журналіст був переможцем багатьох творчих конкурсів. Серед яких переможець Всеукраїнського конкурсу „Наш сучасник” (1981р) та Міжнародного конкурсу „Українська мова – мова єднання”  (2005р)серед україномовних видань України, Росії, Молдови, Канади, США і Казахстану, Всеукраїнського конкурсу „Педагогічна публіцистика року” (2008р). Йосип Струк виборов звання „Журналіст року” (2001р) у обласному конкурсі „Реформи на селі”.

Але родзинкою його творчості були і залишаються оповідки, яких у автора кілька сотень. 

 

Struk_2

 

Книги автора: 

Струк Й., Теслер Л. Романтики Прибузького краю. – Миколаїв: Видавництво ПП «Шамрай», 2007 – 204с.

 

Л.Теслер, Й.Струк. Йти по землі людиною… - Миколаїв, 2012. – 576с.

 

Л.Теслер, Й.Струк. В єдиній освітянській родині. Сторінки історії. – Миколаїв: видавництво «ПП Шамрай». – 2008. – 282с.

 

Л.Теслер, Й.Струк. Я розкажу про це сину. – Миколаїв: ПП «Шамрай», 2008. – 284с.

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика