Copyright 2013 Издательство «Шамрай»філософська вишуканість у полотнах Юрія Гуменного

 

 

 

Колоритна та багата на сюжети виставка полотен відомого в Україні художника, представника львівської школи живопису – Юрія Гуменного стала яскравою і вишуканою подією в культурному житті міста. На огляд представлено понад 60 картин, серед яких майже усі є новими.

Полотна Юрія Гуменного – то розповіді і роздуми про сутність життя, людську долю, характери персонажів. Твори майстра вражають багатством сюжетів, повз які наскрізною лінією проходить витончений та світлий образ жінки, який  ніби поміщений у певний простір та оповитий загадковою аурою. Налаштовують на філософський лад монументальні образи його біблійних сюжетів, що зображаються на контрасті мирської суєти і спокійного, осмисленого сприйняття  змісту та сенсу життя.

Роботи художника відрізняються цікавою технікою, точністю рисунку, власним стилем та манерою, оригінальністю живописного почерку.  

Друзі Юрія Гуменного та гості, присутні на відкритті захоплено говорили про нього як про майстра європейського і світового рівня, адже він, - учень відомого Романа Сельського, - зумів зберегти основні принципи та підходи до живопису, характерні для львівської школи і, живучи на Півдні, не розчинився у стихії місцевої живописної манери.

Акцентуючи увагу присутніх на рівні професіоналізму Юрія Гуменного, художниця Серафима Сенкевич сказала про культурну проблему периферійних міст, яка характеризується великою кількістю фальшивих кумирів та ідеалів, що більше належать до сфери кон’юнктури, ніж до справжнього мистецтва. «Такі творчі постаті, як Юрій Степанович, - зазначила художниця, - є тими зразками справжнього мистецтва, поряд з якими одразу видно фальшивість та непрофесіоналізм псевдо-художників». У зв’язку з такою обставиною пані Серафима висловила надію, що Юрій Гуменний обов’язково отримає в Миколаєві таке ж визнання, яке він вже має на сьогодні в Україні.

Теплими та сповненими радості були слова давнього друга Юрія Степановича – поета і письменника Дмитра Кременя, який захоплено говорив про творчу еволюцію Юрія Гуменного: «…Ми так давно знайомі з Юрієм і так багато його творів я знаю за ці більше як тридцять років і скажу, що він мені нагадує легендарного міфічного Протея – Юрій постійно мінявся і міняється. Від перших графічних робіт і до перших живописних робіт. Він емігрував з радянської епохи в епоху древньої Еллади, в епоху сучасної Європи. Юрій Гуменний сьогодні – то великий майстер. Я вже не вперше радію і дивуюся його творам і не можу розгадати код Юрія Гуменного. Мене дуже зворушив триптих, присвячений пам’яті Андрія Антонюка. Там є і елементи іконографії, і модерний дискурс. Насправді в цих роботах ми бачимо сльозу великого майстра, і живого художника Андрія Антонюка, якого Юрій повертає з далеких берегів до нас, живих».

Про завзяття, працьовитість та творчий потенціал Юрія Гуменного сказав також його друг Костянтин Головін, зазначивши, що манера його живопису віднайдена з душі, з власних пошуків, переживань, думок і є особливою та неповторною.

Скромний та не багатослівний Юрій Степанович оголосив виставку відкритою: «Картини є, гості – є, значить, і свято – є».

Юрій Гуменний знаходиться в зеніті своєї творчості та життєвої активності: майже на другий день по відкриттю виставки він приєднався до Першого Всеукраїнського та міжнародного живописного пленеру ім. Михайла Божія, що проходить в Одесі.

Бажаємо майстру наснаги і здоров’я радувати нас своїми полотнами, примножувати живописні твори за властивим йому принципом прагнення до вищих цінностей добра, істини та краси.

Миколаївцям повідомляємо, що виставку робіт Юрія Гуменного можна відвідати  у виставковому залі Миколаївської обласної спілки художників України, яка діятиме до 1 грудня цього року.

 

 

 

Наталя Журмій

Заступник директора видавництва «Шамрай»,

культуролог

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика