Copyright 2013 Издательство «Шамрай»Там, де дитина вчиться добру

 

     Вчора у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.Лягіна відбувся творчий звіт про діяльність за 2012 рік перед читачами та  жителями міста.

Liagina_2

     Звіт був дійсно творчим, тому що працівники бібліотеки склали його за допомогою цікавих відео-роликів за участю маленьких читачів бібліотеки, окрім цього діти були й ведучими інформаційного блоку про різноманітні заходи, програми та конкурси. До слова сказати - у 2012 році у бібліотеці відбулась презентація книг Віри Марущак "Зайченя" та "Джмелик", що були видані у нашому видавництві. 

     Вдало презентованим результатам та досягненням можна аплодувати, адже у 2012 році бібліотека зайняла І місце у Всеукраїнському конкурсі відеофільмів «До бібліотеки з любов’ю», запровадженого бібліотечною асоціацією  України та програмою «Бібліоміст». У Всеукраїнському конкурсі на кращий сучасний і комфортний дизайн під назвою «Бібліотечний фен-шуй» - зайняла ІІ місце. Проте не це є головним досягненням бібліотеки.

     Давно вже не є читачем дитячих бібліотек і, повинна сказати, що з часу, коли була малою, багато що змінилося у концепціях бібліотечного життя. Воно стало більш різноманітним. Звичайно, потрібно сказати про книжки, що їх кількість та розмаїття  збільшується, але говоритиму про інше. Про проблему читання книжок, про мотивацію до читання, про дитячий світ, в якому все менше залишається місця як для книги, так і для дитинства взагалі.  Засилля комп’ютерних ігор, тотальне поглинання дитини віртуальним світом Інтернету – ось з чим намагаються боротись бібліотекарі. 

Liagina_4

Вживаю поняття «намагаються», бо, нажаль, бібліотеки, разом з іншими не багаточисельними закладами культури, виглядають воїнами-одинаками, яким, звичайно, не під силу впоратись з ситуацією трансформації суспільства у бік споживацького ставлення до життя та занурення у світ віртуальних ілюзій.

     Вчора я побачила не просто дитячу бібліотеку, а бібліотеку-клуб, який займається організацією дозвілля дітей, створює затишні умови не тільки для читання, а й для ігор, спілкування: дитячий міні-театр ляльок, заняття з декоративно прикладного мистецтва, вокалу, конкурси «кращий читач», «хобі та я», акція «через цукерку – до бібліотеки» та багато іншого. Працівники бібліотеки по суті є також масовиками-витівниками, що постійно вигадують конкурси, пізнавальні ігри та всіляко заохочують відвідувачів. Це яскравий приклад того, як чиниться спротив засиллю антикультури, як культура намагається вижити у складних економічних та суспільних умовах. Результат обставин сучасності: книга конкурує з новітніми технологіями, інтелект – з комфортом, духовність – зі споживацьким ставленням до життя. 
    Головне завдання дитячих бібліотек сьогодні – завоювати увагу маленької людини, навчити її відрізняти добро від зла, думати, відчувати. Звичайно, такі завдання перед собою повинні в першу чергу ставити батьки, але зараз ми говоримо про такий суспільний інститут, як бібліотека, що завжди була джерелом знань, освіти, інтелектуального та духовного розвитку. На порівняльній прямій суспільства сторічної давності та сучасності можна побачити, що сто років тому бібліотека була не всім доступна, сьогодні ж – не всім потрібна. Просвітницька та духовна місія, яку традиційно виконує бібліотека є однією з найскладніших соціальних функцій, бо, з рештою, йдеться  про людську душу. Якось бачила картинку, де фото рятівника з дитиною на руках з одного боку і фото футболіста з іншого, мають такий коментар: «дивно, чому той, хто шпиняє м’яч, отримує у тисячі разів більше, ніж той, хто рятує життя?». Очевидні відповіді на це вже надто риторичне питання відомі, напевне кожному. Цей коментар можна застосувати і по відношенню до тих людей, що обрали своєю професією просвітницьку і духовну турботу про дітей. Вони заслуговують поваги та підтримки, таким людям потрібно пам’ятник ставити при житті.

    Вчора я була приємно вражена атмосферою дитячої бібліотеки, творчим підходом і люб’вю до своєї роботи її працівників.

 

Наталя Журмій

культуролог,

заступник директора

Миколаївського видавництва «Шамрай»

 

31 січня 2013 року.

 

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКЛЮЗИВНЫЙ ДИЗАЙН

Если Вам нужен оригинал-макет в электронном виде – обращайтесь к нам, и мы окажем Вам профессиональную помощь в дизайне печатной продукции.

Заказать дизайн в Студии

 

ДИЗАЙН РЕКЛАМНЫХ МАТЕРИАЛОВ

Опытные дизайнеры-полиграфисты сделают макет по вашему замыслу, с учетом всех типографских тонкостей, тогда он будет безупречен для печати.

Заказать рекламный дизайн

КНИЖНОЕ ИЗДАТЕЛЬСТВО СТУДИЯ

Изготовление книг – процесс сложный, высокотехнологичный и многогранный, и отличное качество исполнения здесь могут гарантировать только настоящие профессионалы – книгопечатники.

 

Книги имеют свою конструкцию, содержащую множество отдельных деталей. Ключевые элементы книг – внутренний блок и обложка. Для внутреннего блока применяется бумага средней плотности, для обложки – жесткий картон, другие материалы...

Книги в твердом переплете

СВОЙ МАКЕТ СДЕЛАЙ САМ ON LINE

Дизайн и верстка полиграфической продукции, создание оригинал-макетов, с помощью On-Line редактора VDStudio, для офсетной печати в типографии.

Макет сделай САМ On Line

 

МАКЕТЫ ПО ШАБЛОНАМ СТУДИИ

Офсетная печать полиграфической продукции, в полном соответствии с Вашими макетами, созданными по загружаемым шаблонам нашей студии.

Верстка макетов по шаблонам

Copyright 2013 Издательство «Шамрай»

16 ЛЕТ НА РЫНКЕ ПОЛИГРАФИЧЕСКИХ УСЛУГ.     КОМАНДА ПРОФЕССИОНАЛОВ

статистика